• Önemli: Kediler hakkında sorularınız için ilan üzerinden iletişime geçmelisiniz.

Doğru Kedi Seçimi

Doğru Kedi Seçimi-Nasıl Olmalı
18 May, 2016

Doğru Kedi Seçimi

Doğru Kedi Seçimi

Doğru kedi seçimi ni bir kez aklınıza koyduğunuz zaman, almanız gereken bir kaç karar vardır; bunlardan en önemlisi kedinin cins olması yada olmamasıdır.

Neden Cins Kedi Almalıyım

Doğru Kedi Seçimi- Neden Cins Kedi AlmalıyımEğer yarışmalara sokma veya üretme merakınız varsa, cins kedi almalısınız. Cins kedi seçimi çoğunlukla zevk meselesidir ancak uzun tüylüleri her gün taramak gerektiğini, Siyam ve Burma cinslerin dikkat gerektirebildiklerini, gürültücü olabildiklerini, diğer kedilerden daha çabuk olgunlaşabildiklerini unutmamanız gerekir.

Cins kedi seçiminde basit bir sağlık taraması yeterli olmaz. Herhangi bir kedinin özellikleri, kalitesi ve ödül kazanma potansiyeli, yalnızca bir uzman gözüyle değerlendirilebilir. Bu nedenle yanınıza söz konusu cinsi çok iyi bilen ve sizin kediden ne beklediğinizi çok iyi anlayan birini alın. Ayrıca bu konuda veterinere danışabilirsiniz.

Neden Cins Olmayan Bir Kedi Almalıyım

Genellikle, bir kedi sahibi olmanın esas amacı kedinizle dostluk kurmaktır, bu nedenle özellikle şehirde, hırsızların değerleri kedileri hedef alabileceği bir yerde yaşıyorsanız, cins kedi almanızın pek bir anlamı yoktur. Her zaman, bir eve ihtiyacı olan bir kedi bulabilirsiniz.

Cinsiyeti Ne Olmalıdır

Doğru Kedi Seçimi- Cinsiyeti Ne OlmalıdırBana göre, kısırlaştırılmış erkek kediyle, dişi kedi arasında bir tercih sebebi yoktur; her iki cinsiyetten de iyi, seven birer ev hayvanı olur. Yılın belli zamanlarında çiftleşmek istediği kızışma dönemleri olacaktır ve eğer eve kapatılmazsa, istenmeyen hamilelikler olabilir. Kısırlaştırma bu dezavantajları ortadan kaldırır ve kediyi daha sevecen hale getirir.

Yavru Bir Kedi mi Yoksa Yetişkin Bir Kedi mi Almalısınız?

Doğru Kedi Seçimi- Yavru Bir Kedimi Yoksa Yetişkin Bir Kedimi AlmalısınızEv hayvanı seçerken, minik, savunmasız bir kedi yavrusu elbette çok çekicidir ancak yavru bir kedi çok ilgi gerektirir ve tuvalet terbiyesi alması gerekir. Olumlu tarafına gelince, bir yavru kedi yeni çevresine çok çabuk uyum sağlar.

Bütün gün dışarıdaysanız ve bir yavru kediyi çok gürültücü ve eğitilemeyecek kadar zor
buluyorsanız, yetişkin bir kedi akıllı bir seçimdir. Yetişkin bir kedi akıllı bir seçimdir. Yetişkin kedide karar kıldıysanız ilk birkaç gün onu içeride tutun, aksi taktirde önceki evine gitmeye çalışabilir.

Tek Kedi mi, Çift Kedi mi Edinmelisiniz?

Eğer sınırlı bir bütçeniz varsa yada küçük bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, sizin için birden fazla kedi uygun olmayabilir. Bununla birlikte, gün boyu herkesin dışarıda olduğu bir evde tek başına kalan bir kedi kendini yalnız hissedebilir, bu nedenle birbirlerine arkadaş olmaları için iki kedi alabilirsiniz.

Bertan

Yanıt Bırakın

Buraya yanıt vermek için Giriş Yapmanız gerekmektedir.