Scottish Fold Genel Bilgiler

Scottish Fold Genel Bilgiler

Scottish Fold kedi ırkının fiziksel olarak ilk dikkat çeken özelliği kulaklarıdır.

Scottish Fold kedi cinsinin kıvrık katlanmış kulakları suratına baykuşu andıran  benzersiz bir görünümü katmaktadır. Yüksek ırk standartlarında bir Scottish Fold kedi cinsinin kulakları tam olarak sıkıca kapalı (katlanmış) olmalıdır.  

Scottish Fold kedi ırkının başını çok yakından incelemediğiniz taktirde kulaklarını fark edememeniz gerekmektedir. Dikkat çeken tek şey pürüzsüz oval bir kafa tası olmalıdır. Yuvarlak kafa tasından sonra ilk dikkat çeken, iri ve parlak oval gözleri olmalıdır.  

Sağlam, atletik ve Britishlere göre daha uzun bacaklara sahiptir.  Scottish Fold kedi ırklarının katlanmış kulak yapıları spontane bir mutasyon sonucunda gerçekleşmiştir. Katlanmış düz kulakları, baskın bir gen haritasından doğal olarak gelişmiştir.

Gelişim Aşamaları

 

img1

img1

Nasıl Sahiplenirim?

Kedi Irk Kulüp Sistemleri, MEDEN Bilgi Teknolojileri‘nin 2014 yılından beri, internet üzerinden cins kedi sahiplendirme işlemlerini keyifli ve güvenli kılan kusursuz bir sistemidir.

Scottish Fold Kulübü sayesinde evinizden çıkmadan yüzlerce Cattery‘nin yetiştirdiği, binlerce cins kediyi  inceleyebilirsiniz. İster ilk defa kedi bakacak bir aile olun, isterseniz tecrübeli bir kedi sahibi Scottish Fold Kulübünde aradığınız her ayrıntı var!

Kedi Irk Kulüp sistemleri ile, 2014’den bugüne kadar yaklaşık 450 kedi ailesiyle buluşmuştur. Cattery’lerimizden alacağınız kedi yavrularının sahiplendirme işlemleri Scottish Fold Kulübü kuralları dahilinde güvence altındadır.

Sahiplenme İlanları

Her ihtiyacınız, olduğunda yanınızdayız!

Scottish Fold Kulübü hakkında bilgi veya yardım almak istiyorsanız destek talebi açmaktan çekinmeyin.

 

 

Yeni İlanlar En Son Yayımlanan İlanlar

Partnerlerimiz

 partner-logo1 
 partner-logo1 
 partner-logo1 
 partner-logo1