• Önemli: Kediler hakkında sorularınız için ilan üzerinden iletişime geçmelisiniz.

İsmail Usta | Kamuoyuna Duyuru 3

13 Ara, 2016

İsmail Usta | Kamuoyuna Duyuru 3

Türkiye Cumhuriyeti’ nin ilk vergi kayıtlı, Özel Kedi Bakım Danışmanlığı, Yasal Cattery kariyeri başlangıcım;

İsmail Usta Kedi Bakım Danışmanlığı Hizmeti

Sevgili takipçilerim. Saygı değer kedi sever dostlarım. 25/11/2016 tarihi itibari ile Vergi Açılışım ve Vergi Kaydım yapıldı. Türkiye Cumhriyeti’nin ilk ve tek, yasal, vergi mükellefiyetine haiz, iki Uluslararası Kedi Federasyonuna kayıtlı, Resmi Catterysi ( Cattery Name: ” Ismail Usta ” / WCF – World Cat Federation Uluslararası Kedi Federasyonu Lisans No: 10257 – 2016, CFA – The Cat Fanciers’ Association Uluslararası Kedi Federasyonu Lisans No: 266599, Vergi Kaydı: Küçükköy Vergi Dairesi – 896 028 7947 ) ve Özel Kedi Bakım Danışmanı olmaktan, verdiği danışmanlık ve bakım hizmetleri sonucu, elde ettiği gelirin vergisini ödeyen, bir Türk Vatandaşı olmaktan, ancak ve ancak onur, şeref ve gurur duyarım.

CFA ve WCF kayıtlı Breeder Of Excellence Cattery Belgelerim

 

Bundan sonra, tüm sosyal ağlarımda, tüm platformlarda ve telefonlarda, bana kedi ile ilgili sorduğunuz tüm sorular, tüm danışmalar ve tüm hizmetlerim için ücret alınıp, hizmet bedeli olarak büyük bir kısmı, sokak canlarının bakım, yeme içme, barınma, sağlık, tedavi vesair ihtiyaçları için kullanılacaktır tarafımdan yasal olarak vergilendirilecek, faturalandırılacaktır. İki can doyurmadan, tedavisine, bakımına vesair katkıda bulunmayan hiç kimseye, bundan sonra, üzgünüm ki bilgi yok. Genel olarak tüm sosyal ağlarımda, ara ara, belli başlı konularda, tabi ki bilgilendirmeye devam edicem. Bu sistem, özel hizmet almak isteyenler içindir.

Peki Bunu Yapmamdaki Amaç Nedir?

Ben, 23 senedir sokak kedileri için uğrastım, hala devam ediyorum. Az biraz da vesilemle siz katkıda bulunun, fena olmaz 😉 Velhasıl bilgilerimden ve tecrübelerimden istifade etmek, kedi ile ilgili herhangi bir konuda danışmanlık isteyen, kesin ve net bilgi isteyen ve dolayısı ile sokak canları için azıcık olsun katkıda bulunmak isteyen, kim olur ise olsun, ayırım yapmadan ( akrabalarım, çok yakın arkadaşlarım dahil ) ve çok acil falan durumlarına sığınmadan, duygu istismarı yapmadan, hizmetlerimin bedelini ödeyip, öyle bilgi sahibi olacak ve hizmet alacaklardır. Böyle bir yetim, kendime göre, birçok insana nazaran aşırı derecede bilgilerim var iken, bunu neden kullanmayayım o canlar için? Tabi, her ihtimale karşı vergi mükellefiyeti de aldım.

Cadı Kazanı

Neden? Sevmeyen de çok beni seven olduğu kadar. Kedi camiası öyle bir cadı kazanı ki, herşeyi beklerim ben. Hiç şaşırmam. Ben aylardır, bu beyin fırtınası ile dolaşıyorum. Kendi kendime ” Bu bilgileri o canlar için kullanmanın bir yolunu bulmalısın. ” diyorum. ” Anlattıklarından, hem insanlar istifade etmeli, hem de o canlar daha çok faydalanmalı. Birşeyler yapmalısın. ” diye, düşünür dururum”. Sonunda birçok insanla yaptığım görüşmeler sonucu, bu karara vardım. Hatta ilanlarda gördüğüm hasta, sakat ve yaralı tüm canları, yetişebildiğim kadar, kendi veterinerime aldırmayı ve tedavilerini üstlenmeyi bile düşünüyorum. Benim yıllardır iyi olmaları için savaştığım, sokak canları için tam ve güçlü destek adına çok çok güzel planlarım, amaçlarım var. Bu ulvi oluşum, onlar için …

Peki Bu Hizmetler Neleri kapsar? Artı Bana Da mı?

Evet sana da! Çok acilse, bana yazmayın. Veterinere götürün. Ben veteriner değilim. Tamamen sizin tercihiniz tabi, ücret ödeyip işin uzmanından kesin ve net bilgi almak istemiyorsanız, konu ne ise başka bir arkadaşa danışın. Bu konuda da her konuda olduğu gibi bana saldıranlar, ne yapmak istediğimi anlamayanlar, elbette ki olacaktır. Kimin ne düşündüğü, ne söylediği zerre kadar umrumda değil. Ben, her zaman olduğu gibi, doğru bildiğimi yapmaktan asla ve kat’a vazgeçmeyeceğim. Ben kendimi, niyetimi ve ne yapmak istediğimi biliyorum arkadaş! Sen ne söylersen söyle.

Ben Veteriner Değilim

Rabbim ve ben biliyoruz içimdekini. İçimdeki hayvan sevgisini ve kedi aşkını. O bana yeter. Velhasıl, maddi olarak ihtiyacım olmadığı, çok çok iyi durumda olduğum herkesçe malum bir durumdur. Ben üstüme düşeni yeteri kadar yapıyorum zaten. Amaç, daha çok cana yardım etmek ve ulaşmak. Birçok insanı da buna vesile kılmak. Kimseye hiç birşey ispat etmeye ve anlatmaya ihtiyacım yok aslında. Beni bilen biliyor. Ama, mesela binlerce içinden bir örnek; Antalya CanDostları Koruma ve Sahiplendirme Derneği Başkanı, Sayın Cano Duman hanımefendiden, kendisi aracılığı ile bugüne kadar yaptığım bağışlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ben yaptıklarımı söylemem. Herkes çok iyi bilir bunu. Gizli gizli yaparım. Alenen yapmam. Bugüne kadar kimseye de söyletmemişimdir ne yaptığımı, ne ettiğimi. Aksine uyarıp rica etmişimdir söylememesi için.

Okuyan ve yardımım dokunan herkes ” evet ” diyecek. Ama yine rica ediyorum, lütfen susun. Allah bilsin yeter bana. Ama illa öğrenmek istiyorsanız, mesela Cano Duman hanım sadece bir örnektir ve kendisine sormanız yeter. Ve konumuza dönelim. Dolayısı ile sizi de böyle güzel, ulvi bir amaca, o masum, o savunmasız, o bizlere muhtaç canlar için, ortak etmektir tüm olay. Ben bugün Türkiye’ de çok iyi yerlerde olabilirim bir Cattery olarak. Ama ben aslımı inkar etmem. Ben Sokak Kedilerinin içinden geldim bu mevkiiye. Ben de bu vesile ile sayenizde bu bilgilerimi onlar için kullanmaktan ve bir şeylere aracı olmaktan, çok çok mutlu olurum.

Cattery İsmail Usta
Cattery İsmail Usta

İsmail Usta Kedi Bakım ve Danışmanlık Hizmetleri, tüm kedilerin, ırk ve sokak ayrımı yapmadan, bakımı, beslenmesi, sağlığı, hastalık ve tedavileri ve davranışları ile ilgili tüm danışma ve bakım hizmetlerini içermektedir. Tüm bilgiler ve hizmetler tamamen şahsım tarafından verilmektedir. Kedilerle ilgili aklınıza takılan herşey … Her konuda bana danışabilirsiniz . Özel Kedi Bakım Danışmanı, WCF and CFA Registered Cattery, Breeder of Excellence Cattery İsmal Usta.

Peki Danışmanlık Hizmet Bedelleri Ne Kadar?

Bana göre tabi ki hizmetlerimin, tecrübelerimin, kediler ile iç içe geçen yıllarımın bedeli bu değil. Dalga geçen bile olacak eminim. Lakin benim para kazanmak gibi bir amacım yok. Her zaman derim. Ben tüccar değilim. Tacir değilim. Herkesin bilgilenmesi ve sonucunda da Sokak Canları için topluca birşeyler yapmak. Ben zaten her gelirin % 33 ünü gelir vergisi ve KDV olarak ödüyorum. Stopajı, muhasebesi, yardımcı ve menajer ücretleri vesair extra giderleri hiç saymıyorum bile. Olsun herkes bilgilensin ve canlar doysun, iyi olsunlar bana yeter. Eksiye düşersem kalanını ben öderim ahahah 🙂Olmadı Belgeyi ablamdan alırım 🙂 Şükür nüfuzumuz geniş. Hatırımız sözümüz geçer 🙂 Ve herkes faydalanabilsin diye KDV dahil ödemeleri çok çok düşük tuttum.

Peki Danışmanlık Hizmet Bedelleri Ne Kadar?

Breeder of Excellence Cattery İsmail Usta Özel Bakım, Özel Danışmanlık Hizmetleri ve Fatura Mukabilinde Tutarları :

Telefonda veya herhangi bir sosyal ağda, sesli veya yazılı olarak, tek bir konu hakkında detaylı, bilgi ve tecrübe danışma hizmeti; KDV DAHİL 20 TL.

Aylık, 7 / 24 Telefon ve Sosyal ağlarda, sesli veya yazılı olarak, istediğiniz zaman, sınırsız ve detaylı, bilgi ve tecrübe danışma hizmeti; KDV DAHİL 250 TL.

Aylık, 7 / 24 Telefon ve Sosyal ağlarda, sesli veya yazılı olarak, istediğiniz zaman, sınırsız ve detaylı, bilgi ve tecrübe danışma hizmeti ile birlikte, sadece ay içinde bir kere, uygun bir zamanda, ev veya alan ziyareti ile kedilerin, genel durumlarının ortamlarında, saat sınırı olmadan, uygun bir zaman dilimi kadar, değerlendirilmesi danışma hizmeti; İstanbul içi, KDV DAHİL 350 TL + Yol Masrafları, İstanbul dışı, 450 TL ( Uçak vesair ulaşım ve konaklama, yeme – içme giderleri hariç ).

Yıllık, 7 / 24 Telefon ve Sosyal ağlarda, sesli veya yazılı olarak, istediğiniz zaman, sınırsız ve detaylı, bilgi ve tecrübe danışma hizmeti; KDV DAHİL 1.500 TL.

Yıllık, 7 / 24 Telefon ve Sosyal ağlarda, sesli veya yazılı olarak, istediğiniz zaman, sınırsız ve detaylı, bilgi ve tecrübe danışma hizmeti ile birlikte, sadece her ay bir kere, uygun bir zamanda, ev veya alan ziyareti ile kedilerin, genel durumlarının ortamlarında saat sınırı olmadan, uygun bir zaman dilimi kadar, değerlendirilmesi bilgi ve tecrübe danışma hizmeti; İstanbul içi, KDV DAHİL 2.500 TL + Yol Masrafları, İstanbul dışı, 3.500 TL ( Uçak vesair ulaşım ve konaklama, yeme – içme giderleri hariç ).

Kedilerin alanlarında, detaylı olarak, özel seminer ve bilgi, tecrübe konferansı ve genel durum değerlendirmesi, bilgi ve tecrübe danışma hizmeti; saat başı, İstanbul içi, KDV DAHİL 100 TL + Yol Masrafları, İstanbul dışı, KDV DAHİL 200 TL ( Uçak vesair ulaşım ve konaklama, yeme -içme giderleri hariç ).

İsmail Usta Özel Mama Tarifleri için, tek bir mama hakkında, sesli veya yazılı olarak, detaylı tarif anlatım, bilgi ve tecrübe danışma hizmeti; KDV DAHİL 50 TL’ dir. ( Extra hizmetler hariç )

Peki Kedi Bakım ve Danışma Hizmetlerini Sadece İsmail Usta’mı Veriyor?

Evet. Tüm kedilerle ilgili bakım ve danışma hizmetleri, 20 yılı aşkın kedi bakım tecrübelerime, bunca yıllık bilgi, araştırma ve okuma ile beraber görsel birikimlerimi de katarak, eğitimlerime, uluslararası tüm sertifikalarıma, lisanslarıma ve belgelerime istinaden ve bir Excellence Cattery olarak tarafımdan bizzat verilmektedir. Bu konuda bir yardımcım yok. Yardım almaya da açıkçası ihtiyaç duymuyorum. İleride bir alanda topluca ücretsiz olarak veya duruma göre, büyük bir seminer vermeyi planlıyorum. Bu konuda yanıma alacağım, tecrübelerine, bilgilerine güvendiğim ve insanlıklarına hayran kaldığım, Türkiye’ de iki Cattery var. Biri Berkan Kantar, diğeri de Zeynep Pilsin Cattery arkadaşlarımdır.

Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme Derneği Seminer

Onlarla birlikte, seminer vermek, tecrübelirimizi anlatmak, benim için ancak ve ancak bir onurdur, bir şereftir. Velhasıl tüm danışman, yardımcı ve menajerlerim sadece sosyal faaliyetlerimi yürütür ve yönetirler. Ama şuan için yetiştirdiğim, veliahtım olarak adlettiğim 3 kişi var 🙂 Sır gibi saklıyorum onları. Harf harf öğretiyorum resmen onlara, kedilerle ilgili her bir ayrıntıyı. En derin bilgilerle işliyorum onları. Bildiğim ne var, ne yok hepsini anlatıyorum onlara. Tüm sırlarımı, bu işin tüm püf noktalarını, empoze ediyorum onlara. Çok iyi gidiyorlar. Tahtım için veliahtlarım var yani 🙂 Onlar geleceğin İsmail Usta ları olacaklar … Yeterli seviyeye geldiklerinde ve ben buna inandığım da onları açıklayacam. Ve o saatten sonra danışmanlık ve bakım hizmetlerimde, bana belki yardım edebilirler…

Çalışma ve Ödeme Sistemi Nasıl Peki?

Ödemeler şimdilik, elden ödemeler dışında, siz veya bir başkası tarafından, Yapı Kredi veya tüm ortak ATM lerden kartlı veya kartsız olarak, Yapı Kredi Bankası veya diğer tüm bankalardan, PTT’ den veya kendinize ait veyahut bir yakınınıza, tanıdığınıza ait İnternet Bankacılığı aracılığı ile, tüm ödeme sistemleri için geçerli; ödemeyi kim yaparsa yapsın, açıklama kısmına, ödeme takibinin sağlığı açısından, mutlaka hizmet ve danışma talebinde bulunan, hizmet ve danışma hizmeti alan kişinin adı ve soyadını ve ” Danışma Hizmet Bedeli ” ibaresini belirterek ( Örneğin; ” Ahmet A…, Danışma Hizmet Bedeli ” gibi ) , YAPIKREDİ BANKASI IBAN hesabıma yapılacaktır. Çok çok acil durumlarda, anlık danışma hizmeti için geçerli olmak üzere; online ödeme sistemlerinde, yazılım ve medya konularında hizmet aldığım, MEDEN Bilgi Teknolojileri‘nin altyapısı ve yazılım teknolojileri, aynı şartlarda kullanılabilir.

Çalışma ve Ödeme Sistemi Nasıl Peki?

Amaç, canların sağlığı ve iyi olmaları. Durumlar konuşulup, değerlendirilebilir. İleride tabi ki her anlamda daha güzel ve daha kolay bir yönteme geçebiliriz. Şuan ben, tüm danışman, yardımcı ve menajerlerim Freelance olarak evlerimizden çalısmakta ve faaliyetlerimizi evlerimizden yürütmekteyiz. İleride daha geniş bir kadro ile bir ofise geçmek, sizleri ofisimizde, kedilerinizle birlikte ağarlamak da düşünülebilir. Bundan çok çok memnun oluruz. Zaman gösterecek herşeyi. Velhasıl konumuza dönelim. Danışma ödemesi gerçekleştikten sonra, hesaba havale geçtiği zaman tarafımdan danışma hizmeti ve bilgi verilecektir. Ve faturanız e-mail olarak size gönderilecek ve dileyene de kargo ile gönderilecektir. Hizmet tutarlarına, alanlarda yapılacak kedi ayrıntılı genel durum tespiti, müdahale, bakım ve eğitimler, çok acil durumlarda, gece geç saatlerde saat 00:00 den sonra yapılacak danışma için, ücret farkları dahil değildir. Extra hizmet ve tutarları konuşulabilir. Evde, alanda hizmet, bakım ve konferans hizmetleri, genel olarak, çok acil durumlar dışında, İstanbul il sınırları içinde verilmektedir.

Uçak vesair ulaşım ve konaklama

Uçak vesair ulaşım ve konaklama, yeme -içme giderlerinin karşılanması halinde il dışı da düşünülebilir. Ayrıntılı bilgi için tüm sosyal ağlarımdan bana, yardımcı ve menajerlerime yazabilirsiniz. Danışmanlarım, menajerlerim, yardımcılarım veya ben, kocaman ve sağlam bir ekiple, müsait olduğumuzda sizi danışmanlık konusu hakkında aydınlatmaktan mutluluk duyarız. Ayırca; ayrıntılı olarak, danışmanlık hizmeti, alan veya evlerdeki danışmanlık hizmetleri ve tüm detaylar hakkında daha geniş bilgi almak isteyenler; http://www.scottishfold.com.tr/ismail-usta-kamuoyuna-duyuru-2/ adresini ziyaret edebilirler. 7/24, dilediğiniz zaman, tüm sosyal ağlardan bizlere yazabilirsiniz. Randevu için görüşebilirsiniz. Çıktığım bu yolda, yanımda olan ve olacak olan, niyetimi ve beni anlayan tüm gönül dostlarıma ve tüm hayvanseverlere şimdiden sonsuz teşekkürler … Bu iletiyi paylaşıp, daha çok insana ve cana ulaşmasını sağlarsanız, aracı olursanız, beni ziyadesi ile mutlu edersiniz. Bu ulvi oluşumda, yanımda olmanız dileği ile … Sevgiler ve saygılar efendim.

Kedi bakmak, bir zanaattır. 20 küsür yıllık, kedi bakım tecrübelerime istinaden; benim için kedi bakmak, bir zanaatkarın, eline aldığı ham malzemeyi, ilmek ilmek, özenle işleyerek, bir şahesere dönüştürmesi gibidir adeta. Ben sadece, kedileri çok seven ve kedilere aşık, bir kedi zanaatkarıyım. Hepsi bu …

Kediler, kainatın en özel varlıklarıdır.

Özel Kedi Bakım Danışmanı,
WCF and CFA Registered Cattery,
Breeder of Excellence Cattery İsmal Usta.

Excellence Cattery İsmail Usta İletişim:

Sosyal Ağlarım, Kayıtlı Olduğum, Kulüp, Federasyon ve Kuruluşlar;

– Resmi kayıtlı olduğum, CFA ( The Cat Fanciers’ Association ) Uluslararası Kedi Federasyonu,
– Resmi kayıtlı olduğum, WCF ( World Cat Federation ) Uluslararası Kedi Federasyonu,
– Üyesi bulunduğum, Felinoloji Derneği,
– Üyesi bulunduğum, Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme Derneği,
– Yazılım ve medya konularında hizmet aldığım, MEDEN Bilgi Teknolojileri,
– Profesyonel olarak, kedi ile ilgili yazarlık yaptığım ve üyesi bulunduğum, Scottish Fold ( www.scottishfold.com.tr ) Kulubü,
– Şahsıma ait web sitem, www.catteryismailusta.com,
– Şahsi ve Cattery facebook hesabım, Excellence Cattery İsmail Usta,
– Sadece, ailemin ve çok yakın arkadaşlarımın olduğu, şahsi facebook hesabım, İsmail Usta,
– Cattery facebook sayfam, Scottish ve British Irkı Kediler-Excellence Cattery İsmail Usta.
– Cattery facebook grubum, Scottish ve British Irkı Kediler-Excellence Cattery İsmail Usta.
– Şahsi ve Cattery instagram hesabım,
– Cattery YouTube hesabım, Excellence Cattery İsmail Usta.

Ve ayrıca;

http://www.scottishfold.com.tr/ozgecmis/cattery-ismail-usta-breeder-of-excellence-cattery-istanbul/adresini ve https://www.facebook.com/pg/Excellencecatteryismailusta/photos/?tab=album&album_id=1800004433603688 adresini ziyaret ederek hakkımda daha geniş bilgiler edinip, tüm uluslararası resmi sertifika, belge ve faaliyetlerimi görebilirsiniz. Saygılarımla.

Önemli Not:

Sevgili arkadaşlar. Önemli bir konuda, sizleri bilgilendirmek isterim. Ben Veteriner Hekim değilim !!!  O yüzden ” hastalık, sağlık ve tedavi danışmanlık hizmeti ” sadece danışmanlık, doğru veteriner hekime yönlendirme, soru sorma, bilgi ve tecrübe paylaşımını içerir. Bu hizmet, hastalık teşhisi ve tedavisini asla içermez. Keza bu iş, gerçek ve Uzman Veteriner Hekimlerin işidir. Ben sadece yaşadığım tecrübeleri anlatır, hastalık, sağlık ve tedavisi süreci vesair konularında bildiğim ve tecrübe ettiğim kadar, benim kedilerimin başına gelen veteriner hekimlerin yaptıkları, başka kedilerde gördüklerim gibi konularda bilgilendirme yaparım. Geri kalan işlemler, veterinerlere aittir. Zaten böyle konularda, direkt veterinere yönlendiririm. Bu hizmet konusunda, daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz, https://www.facebook.com/Excellencecatteryismailusta/photos/a.1772907246313407.1073741829.1772064593064339/1808116629459135/?type=3&theater adresini ziyaret edebilirsiniz. Veyahut bizzat bana, yardımcı ve menajerlerime sorabilirsiniz.

Mobil:

Özel Kedi Danışmanı,
WCF and CFA Registered Cattery,
Breeder of Excellence Cattery İsmail Usta

0533 728 97 62

E-mail : bestofbestcattery@hotmail.com

Bu konudaki Menajerim ve
çok sevdiğim arkadaşım,
Menajer Dr. Caner Yılmaz

0543 965 36 26

İsmail Usta

Cattery İsmail Usta, 11 yaşından bu yana yaklaşık 23 yıldır kedi beslemektedir. Her cins/ırk sokak kedisi türüne baktı, büyüttü, besledi, doğurttu, yetiştirdi, tedavi etti ve ettirdi. 2014 yılında merak saldığı profesyonel kedi yetiştiriciliği (cattery) kariyerine başladı. Hobi olarak başladığı profesyonel ırk kedi yetiştiricisiliğinde sırasıyla alması gereken tüm felinoloji eğitimlerini tamamlamaktadır. İsmail Usta Scottish Fold Kulübü, Felinoloji Derneği, Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme Derneklerinin ‘Breeder of Excellence Catteryleri’nden bir tanesidir. Kedilerine bakmakta olduğu cattery büyüklüğü yaklaşık 40 m²’dir. Genel alanı ise 120 m² genişliğindedir. Kedilerine eğlenceli, kaliteli, doğal ve konforlu kocaman bir yaşam alanı sunmaktadır.

Yanıt Bırakın

Buraya yanıt vermek için Giriş Yapmanız gerekmektedir.