İlanlar

Bunları Biliyor musunuz?

Scottish Fold Kedi Irk Standartları

Bu sayfada Scottish Fold kedi ırk standartlarının ne gibi özelliklere sahip olması gerektiğini biliyor musunuz? Scottish Fold kedi ırk standartları kafası, gözleri, burnu, kulakları, vücudu, kuyruğu ve kürkünün incelenmesi sonucunda belirlendiğini biliyor musunuz?

Peki, Scottish Fold’ların kulaklarının sivri bölgeleri ve gözlerine doğru katlanmış olması gerektiğini biliyor muydunuz? Profilden bakıldığında kulakların sivrilme uçları görünmemesi gerektiğini biliyor muydunuz? En yüksek standartlarda bir Scottish Fold sahiplenmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Devamı için

Yeni Başlayanlara Kedi Ansiklopedisi

Ailenizin yeni bireyinin ilk adımlarına destek olmak ister misiniz? Ona yardımcı olmak isterken, zarar verdiğinizin farkında mısınız? Yavru kedinizi en iyi şekilde karşılamak için ipuçlarımızı okudunuz mu?

Yavru kediniz evinize geldikten sonra nasıl bir yaşam sizi bekliyor? Kedinizi nasıl beslemeli, nasıl beslememeniz gerektiğini biliyor musunuz? Kedinizi nasıl eğitmeniz gerektiğini, sağlığını nasıl korumanız gerektiği hatta ona özel aktiviteleri nasıl belirlemeniz gerektiğini? Tüm bunlar ve onbinlerce bilgi için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Devamı için

Kedi Yetiştirici (Cattery)lerin Ortalama Fiyatları

Scottish Fold & Straight Kedi Fiyatları Kedi Fiyatlarının Değişkenliği Scottish Fold Yetiştirme ve Koruma KulübüSon dönemlerde Scottish Fold kedi yavruları ülkemizde sıkça bulunabilmeye başladı. Buda eski yetiştiricilerin (cattery) ücretli olarak sahiplendirdiği kedi adetlerinde ciddi bir azalma olmasına sebep oldu. Bu nedenle eskiden derneklerin kisvesi altında çok yüksek fiyatlara kedi satışı yapan catterylerin artık eskisinden çok daha uygun fiyata çok daha az satmaya mahkum etti.

Bunlar da Scottish Fold & Straight kedi fiyatlarında ciddi değişikliklere sebep oldu. Devamını okumak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Devamı için

Scottish Fold & Straight Kedi Fiyatlarını Nelere Göre Değişir?

Örneğin Rusya’da yüksek standartlarda olan Scottish Fold & Straight kedi yavru fiyatlarının 1500 – 2000 dolarlara kadar çıktığını görebiliriz. Ancak düşük standardlarda çok sık bulunan renk, desen ve ırk standartlarındaki kırma bir Scottish Fold & Straight kediyi 150 200 dolar gibi rakamlardan almanızda mümkün olabilir. Bunun dışında Scottish Fold Kedi Fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi de şecereli olup olmadığıdır. Şecereli kedilerin gen haritası takip edilebilmesi nedeniyle safkanlığı ve gelecekte üremesi durumunda hangi kalitede yavrular dünyaya getireceğini anlamamızın en etkili yollarından bir tanesidir.

Bunlar da Scottish Fold & Straight kedi fiyatlarında ciddi değişikliklere sebep oldu. Devamını okumak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Devamı için

13 Aralık 2016
İsmail Usta | Kamuoyuna Duyuru 3

Türkiye Cumhuriyeti’ nin ilk vergi kayıtlı, Özel Kedi Bakım Danışmanlığı, Yasal Cattery kariyeri başlangıcım; İsmail...

26 Kasım 2016
Kedilerde Mantar Hastalığı

Sevgili okurlarım, saygıdeğer takipçilerim. Herkese kucak dolusu, bol patili sevgiler. Yine çok güzel bir yazı...

25 Kasım 2016
Kedilerde Balık Yağının Etkileri Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Sevgili takipçilerim. Saygı değer kedi sever dostlarım. Bugün, sizlere kediler için gerçekten çok faydalı bir...

11 Kasım 2016
İsmail Usta | Kamuoyuna Duyuru 2

Merhaba sevgili kedi severler, aylardır planlayarak hazırlandığım ve beni fazlası ile heyecanlandıran bir girişimimi hayata...

Scottish Fold Kulübü hiç bir biçimde kedi satışı yapmamaktadır. Kedi satışı hakkında komisyon geliri elde etmemektedir. Sadece sistemi üzerinden gelen ilanları yayımlayan ve kedilerin refah yaşamı için en doğru bilgileri kedi sahipleriyle paylaşan bir kulüptür. 3285 sayılı kanunda belirtildiği üzere Ev ve Süs Hayvanları Satış Yönetmeliği’nce Ruhsat ve Kontrollerine tabi olunması gerekmektedir. İşletme belgesi, ruhsatı ve canlı hayvan satışı ile ilgili yetki belgelerine sahip olmayan yerler alışveriş yapmam. Kulüp sitesi üzerinden  yayımlanan herhangi bir ilanın kulübümüz ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.