Scottish Straight Longhair Karakteristik Özellikleri

Scottish Straight Longhair Karakteristik Özellikleri

Scottish Straight Longhair Karakteristik özellikleri bu sayfada öğreneceğiz.

Scottish Straight Longhair Karakteristik Özellikleri yle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Akıllı, meraklı ve ailesine sadıktır. Utangaç karakterleri ilk zamanlarda sürekli saklanabilirler.Aile fertlerini kabullendikten sonra hiç bir zaman peşlerinden ayrılmayacaktır. Scottish Straight Longhair kedi ırkı sürekli etrafınızda dolaşarak, odadan odaya sizi takip etmekten vazgeçmeyecektir. Scottish Straight Longhair safkan bir kedi besliyorsanız, evinizdeki dolapların kapaklarını açıp, içerine baktığını görmek gibi sevimli maskaralıklara hazır olmalısınız.

Scottish Straight Longhair Kedi Irk Standartları

Sevimli Oturuş

Scottish Straight Longhair Karakteristik Özellikleri çok ayrıntılı ve yoruma dayalı olsada başlıca konuları özet geçmek istedik. En tatlı bulunan oturma pozisyonları ne yazık ki, göründüğü kadar tatlı bir sebepten oluşmaz. Scottish Straight Longhair kedilerin genetik problemleri nedeniyle herkes tarafından komik bulunan, omurilik üzerine oturma pozisyonuna geçmektedir. Bu görüntüleri uzaktan kumanda veya bir şezlonga ihtiyacı varmış gibi bir his uyandırır. Diğer kedilerden farklı olan bu oturma şekli sanki bir insan gibi oturmuş olmasına yorulabilir.


Aile Uyumu

Scottish Straight Longhair karakteristik özellikleri incelendiğinde hem çocuklu ailelere hem de yalnız yaşayan insanlara uygun olduğu gözlemlenmiştir. Scottish Straight Longhair’un karakteristik özellikleri ailelere evcil hayvanları sevdirecek kadar olumlu sonuçlar doğurabilir.


Parlak & Kıvrak Zeka

Scottish Straight Longhair’lar karakteristik özellikleri nedeniyle oldukça neşeli, sakin ve enerji dolu bir kedidir. Etkili bakışlarıyla başarılı bir şekilde iletişim kurmak konusunda uzmanlardır. Scottish Straight Longhair karakteristik özelliklerinde öne çıkan zekası ve orta derecede hareketlilik göstermesi aileler için önemli bir yer tutar. Scottish Straight Longhair’lar diğer kedilerin zekasına meydan okuyan kıvrak bir zekaya sahiptirler. Bulmaca ve zeka gerektiren kedi oyuncaklarını kolaylıkla kullanabilir. Favori aktiviteleri arasında insanlarla olan iletişimi örnek gösterilebilir.


Kimlere Uygun? (Size?)

Scottish Straight Longhair Karakteristik Özellikleri size uygun mu? Scottish Straight Longhair kedi ırkları insanların yanında olmak konusunda çok inatçıdırlar. Her ne yaparlarsa yapsınlar ama sevdikleri insanlarla yapsınlar mantığı her zaman ağır basacaktır. İlgi görmekten hoşlanan tatlı bir kedi ırkıdır Scottish Straight Longhair. Bir Scottish Straight Longhair karakterinde en dikkat çeken özelliklerden bir tanesi hayatının tamamını insanların içinde geçirmeyi tercih etmesidir. Scottish Straight Longhair kedi ırkının karakteri saatlerce tek başına kalmaya uygun değildir. Uzun bir süre evde yalnız kalmak onlar için iyi bir seçenek değildir. Her gün en az 2 3 saat sizinle vakit geçirmesi gerekecektir. Düzensiz çalışma saatlerine sahip uzun süreli yolculuklara çıkmasını gerektiren mesleklere sahip olan insanlar Scottish Straight Longhair’ların karakteristik özelliklerine zıttır. Evinizden uzak olduğunuz her saati, onunla oyun oynayacağınız zamanı düşünerek geçirecektir.


Dikkat Etmelisiniz!

Şecere Belgesini Kontrol Edin!

Hatalı Üreticiler

Scottish Straight Longhair Karakteristik Özellikleri bir yana düşük kulaklı iskoç kedilerini bugünün şartlarında dikkatlice incelediğimizde ne yazık ki çok büyük üretim hataları görmekteyiz. Deneyimsiz sadece maddi çıkarlarını düşünen kedi üreticileri Scottish Straight Longhair ırkına çok büyük zararlar vermektedirler. Bunların dışında Scottish Fold ile Scottish Fold çiftleşmesi sonucunda oluşan Osteochondrodysplasia gösterilebilir. Osteochondrodysplasia hakkında daha detaylı bilgiyi buraya tıklayarak uzman veteriner hekimlerimizin makalelerinden öğrenebilirsiniz.


Maddiyatçı Bilgisiz Yetiştiriciler

Scottish Straight Longhair Karakteristik Özellikleri gibi konularında değinildiği CFA & WCF Scottish Straight Longhair eğitimlerinde özellikle altı çizilen konu Scottish Straight Longhair ile Scottish Straight’ın çiftleşmesi sonucunda doğan yavrulara üretim izni verilmesi gerektiği yönündedir. Ancak bilgisizlikten veya daha çok para kazanma hırsından ötürü bir çok cattery Scottish Fold ile British Shorthair’ı çiftleştirmektedir. CFA sisteminde 2018, WCF sisteminde ise 2020 yılında Scottish Straight Longhair ile British Shorthair ırklarının çiftleşmesi uygunsuz olarak kabul edilecektir. Yaygınca uygulanan bir hata olması nedeniyle yasaklanma süresi uzun zamana yayılmıştır.


 

img1

Nasıl Sahiplenirim?

Kedi Irk Kulüp Sistemleri, Meden Bilgi Teknolojileri’nin 2014 yılından beri, internet üzerinden cins kedi sahiplendirme işlemlerini keyifli ve güvenli kılan kusursuz bir sistemidir.

Scottish Straight Longhair Kulübü sayesinde evinizden çıkmadan yüzlerce Cattery‘nin yetiştirdiği, binlerce cins kediyi  inceleyebilirsiniz. İster ilk defa kedi bakacak bir aile olun, isterseniz tecrübeli bir kedi sahibi Scottish Straight Longhair Kulübünde aradığınız her ayrıntı var!

Kedi Irk Kulüp sistemleri ile, 2014’den bugüne kadar yaklaşık 450 kedi ailesiyle buluşmuştur. Cattery’lerimizden alacağınız kedi yavrularının sahiplendirme işlemleri Scottish Straight Longhair Kulübü kuralları dahilinde güvence altındadır.

Sahiplenme İlanları

Her ihtiyacınız, olduğunda yanınızdayız!

Scottish Straight Longhair Kulübü hakkında bilgi veya yardım almak istiyorsanız destek talebi açmaktan çekinmeyin.

 

 

Yeni İlanlar En Son Yayımlanan İlanlar

Partnerlerimiz

 partner-logo1 
 partner-logo1 
 partner-logo1 
 partner-logo1