• Önemli: Kediler hakkında sorularınız için ilan üzerinden iletişime geçmelisiniz.

Kedi Adayınızın Kontrolü

Kedi-Adayınızın-Kontrolü-Bakımı
18 May, 2016

Kedi Adayınızın Kontrolü

Kedi Adayınızın Kontrolü ve Denetimi

Kedi Adayınızın Kontrolü- Kedi Adayınızın Kontrolü ve DenetimiNe tip bir kedinin peşinde olursanız olun, onu nereden temin derseniz edin, altın bir kural vardır: Daima, kedi adayınızın denetimi ve kondisyonu ile ilgili dikkatli bir inceleme yapın. Satıcının mazereti ne kadar ikna edici olursa olsun, hiç bir zaman hasta veya muayenesi olmayan bir kedi almayın.

Eğer satın alacağınız kediyi inceleme talebiniz reddedilirse, satın almayın zira sorumluluk sahibi bir satıcı, yeni bir hayvanı kontrol ettirmenin makul bir davranış olduğunu takdir etmelidir. Hayvanı incelemeden önce ellerinizi iyice yıkayın ve kediyi rahatlatmak için onunla biraz oynayın. Daha sonra, inceleme yaptığınız süre boyunca kedinin kaçmasını önlemek için, vücudunu sıkıca fakat nazik bir şekilde tutun. İnceleme sırasında yavaş olun, herhangi bir ani hareket kediyi korkutabilir.

Bir Yavru Kedi Nasıl İncelenmeli

[list type=”default” color=”primary”]
  • Kürk: Yavrunun kürkünün yumuşaklığını yoklayın mat olmaması gerekir. Pire veya başka haşereler var mı bakın.
  • Kulaklar: Yavrunun kulakları temiz ve kuru olmalıdır. Kulak kiri ile dolu olmadıklarını kontrol edin.
  • Gözler ve Burun: Üçüncü göz kapaklarının dışarı çıkmamış olduğuna, gözlerin temiz ve parlak, burnun nemli olduğuna bakın.
  • Ağız ve Dişler: Sağlıklı bir kedi yavrusu, pembe bir ağza ve beyaz dişlere sahip olmalıdır. Diş etlerinin iltihaplı olmadığını kontrol edin. [/list]

Yavrunun Cinsiyeti Nedir?

Yetişkin kedi adayınızın kontrolü nü ve cinsiyetini belirlemek hayli kolay olsa da, yavru kedi adaylarınızın dişi mi erkek mi olduğunu ayırt etmek o kadar kolay olmayabilir. Bunu anlamak için, kuyruğu kaldırıp anüsün altındaki deliğe bakın. Dişi yavru kedide vulva anüse yakında ve iki delik birleşmiş gibi görünebilir. Erkek yavru kedide ise, anüsün altında, gelişerek testisleri oluşturacak olan karanlık, kabarık bir böyle, bunun altında da penis vardır.

Anal Bölge

Yavrunun kuyruğunu kaldırın ve ishal belirtisi var mı bakın. Anal bölge temiz olmalıdır.

Batın

Bir elinizle karnın altını hafifçe yoklayın. Biraz yuvarlak olmalı fakat sert olmamalıdır. Hiç yumru bulunmadığından emin olun. Daha sonra sakat olup olmadığını anlamak için etrafta dolaşmasına izin vermelisiniz.

Bertan

Yanıt Bırakın

Buraya yanıt vermek için Giriş Yapmanız gerekmektedir.