• Önemli: Kediler hakkında sorularınız için ilan üzerinden iletişime geçmelisiniz.

Kedi Yarışması ve Hakemlerin Görevleri

Kedi Yarışması ve Hakemlerin Görevleri
9 Haz, 2016

Kedi Yarışması ve Hakemlerin Görevleri

Kedi Yarışması

Kedi Yarışması ve Hakemlerin Görevleri-Yarışma GünüKedi yarışması ve hakemlerin görevleri ni inceleyeceğiz. Kedi yarışmaları, dünyanın her yerinden gelen kedi yetiştirici ve onlarca farklı kedi ırkının sergilendiği büyük bir alanda yapılır. Kedi yarışmalarında, kediler uzman hakemler tarafından incelenir. Bakım ve ırk standartlarına göre belgelendirilirler. Değerlendirme sonrasında en iyi seçilen kediler kendi aralarında aldıkları puanlara göre yarışırlar. En yüksek puanları alan kedilere dünya çapında geçerli unvanlar ve ödüller verilir.

Kedi Yarışmasına Neden Katılmalıyım?

Kedi Yarışması ve Hakemlerin Görevleri-Kedi Yarışmasına Neden KatılmalıyımKedi yarışmalarında güzel ırk standartlarına sahip olan kedileri ve güzel bakıma sahip olan kedileri görme imkanına ulaşıp sahipleriyle fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.Yarışmalara katılıp çeşitli hediyeler unvanlar kazanabilirsiniz. Uluslarası federasyon sayesinde yapılan yarışmalarda toplanan puanlarla kedileriniz ırk, ülke ve kıta gibi derecelendirmelerin olduğu Best Cat Competition(En iyi Kedi Yarışması’nda) puan toplayıp  derece alabilir. Kedi Yarışması ve Hakemlerin Görevleri bu nedenlerle çok önemlidir.

Kedi Yarışmasına Nasıl Hazırlanılır?

Bir kedi gösterisi için hazırlık aylar önce başlar,veya haftalar gerekir.Kediniz ilk defa gösteriye çıkıyorsa biraz huysuz olabilir.Yarışmada tüm kedilerin bakımı aynı anda başlar 1 saat kadar bir süre ayrılır ve iyi bir beslenme gerekir sağlığını korumak için.Kedinizin tüm aşıları tam olmalıdır yarışmadan 14 gün öncesine kadar aşılarının yapıldığından emin olun. Kedi yarışması ve hakemlerin görevleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Kedi Yarışmasında Hangi Malzemeler Gerekli?

Gösteri gününde kediniz için gerekenler,
  •  Mama ve su kabı,mama gereklidir.
  •  Bakım malzemeleri (Fırça,Tarak,Kedi şampuanı,Tırnak Makası) gereklidir.
  •  Oyuncak (Fare,Top,Tırmalama tahtası).
  •  Kedi yatağı/Kafes.
  •  Tuvalet/Kum.
  •  Kedinizin aşılarının tam olduğunun bir belgesi.

Kedi Yarışması ve Hakemlerin Görevleri

Kedi Yarışması ve Hakemlerin Görevleri-Hakemlerin GörevleriKediniz her gün bir hakem tarafından değerlendirilecektir.Kedinize verilen numara sabah muayeneden sonra hakemin masasına çağırılacaksınız. Kedinizi hakem değerlendirdikten sonra kediniz hakem kararına göre sınıflandırılacaktır.Kediniz eğer en iyi kedi adayı olarak seçilirse ilerleyen saatlerde hakem tarafından rakipleri ile sahneye çağırılacaktır.Seçimler bu şekilde devam etmektedir.Kedinize olan değerlendirme hakem tarafından teslim edilir.

Şeceresiz Kedi Şecere Almak İçin Hangi Klasmanda Yarışmalı?

Şeceresiz kediler şecere almak için 6 aydan büyük olmalıdırlar.Yeniler klasmanına başvuru yapılmalıdır.Kediniz 2 gün yarışacaktır ve 2 hakemde  ırk statülerine uygun bir şekilde değerlendirecektir.Hakem raporu ile başvuru yaparsanız bir WFC (Dünya Kedi Federasyonu) kedinize şecere düzenleyebilir.

Bertan

Yanıt Bırakın

Buraya yanıt vermek için Giriş Yapmanız gerekmektedir.