• Önemli: Kediler hakkında sorularınız için ilan üzerinden iletişime geçmelisiniz.

Scottish Fold Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Scottish Fold Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
21 Ağu, 2016

Scottish Fold Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Scottish Fold Kedi Irklarının Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Scottish Fold Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Scottish Fold -KulübüÖncelikle Scottish Fold‘ların ortalama ömürleri 15 yıl olduğu için bu dönem içerisinde her ortama çok daha rahat adapte olabilen evimize gelen misafirleri bile belli bir süre görmeye başladıktan sonra çok daha rahat adapte olurlar ki buda Scottish Fold ırkının ilgi çekici özelliklerinden biridir. Scottish Fold kedi ırkının bakımında (grooming)ında dikkat edilmesi gereken mümkün mertebe her zaman Scottish Fold‘ların oyuncu bir arkadaşı vardır evde ve bu oyunu mümkün olduğunca her gün her dakika aynı saatlerde aynı şekilde Scottish Fold‘unuzla beraber oynarsanız hem egzersizi açısından hem de gece gündüz kavramının oyun açısından, vakit açısından ya da sahibinin rahatlığı açısından oturtulması açısından çok önemlidir.

Scottish Fold Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?Scottish Fold kedi ırklarının tüy kırılması çok fazla olduğu için her gün aynı şekilde uygun bir tarakla taranılması Scottish Fold‘unuzu rahatlatacaktır. Ayrıca tüylerinin bakım (grooming)ı ve kalitesi içinde önemlidir. Scottish Fold kedilerinin pati aralarında pek fazla tüy olmaz fakat kum yapışma olasılığı yüksektir. Bu yüzden Scottish Fold‘unuza özel bir kum kullanarak hem kendisini rahatlatırsınız hem kendinizi ayrıca pati arasında bu tarz oluşumların oluşmaması açısından da çok daha rahat olacaktır.

Scottish Fold kedileri her ortama kolayca rahat adapte olan kedilerdir. Bu yönüyle diğer kedilerden ayrılırlar. Ayrıca Scottish Fold kedi ırkının tüy bakımında (grooming)ı sayesindede fiyatlarında oynama yaşanılabiliyor. Scottish Fold kedinizi haftada 2 veyahut 3 kez taramanız yeterli olacaktır. Genellikle her sene Mayıs ayında bölgesel tüy değişimi yaşarlar, bu değişim mevsim değişimi sebebiyle gerçekleşmektedir. Scottish Fold‘unuzun bölgesel tüy değişimi geldiği zaman bu dönemde daha sık taramanız önerilmektedir. Taradıktan sonra tüylerine dokunduğunuz zaman kadife hissi veren sık ve yoğun tüylerinin olduğunu fark edeceksinizdir.

Mert Eden

1 Yorum

  1. mcacaron
    şöyle dedi:

    İlk defa kedi bakıyorum…2 aylık karma aşını yaptırdım..saf bir ırk…yem tavsiyesi ve vitamin tavsiyesi istiyorum

Yanıt Bırakın

Buraya yanıt vermek için Giriş Yapmanız gerekmektedir.