• Önemli: Kediler hakkında sorularınız için ilan üzerinden iletişime geçmelisiniz.

Scottish Fold – Sevimli Yavru Kedi Özellikleri

Scottish Fold kulübü
20 Ağu, 2016

Scottish Fold – Sevimli Yavru Kedi Özellikleri

Scottish Fold Özellikleri

SCOTTİSH FOLD - SEVİMLİ YAVRU KEDİ ÖZELLİKLERİ Scottish Fold Yetiştirme ve Koruma Kulübü ÖzellikleriHer şeyden önce görüntü itibari ile çok sevimli, karakteristik olarak hareketli, kendini sevdiren ve sempatik arkadaşlardır. Scottish Fold yavru’ları ilk doğdukları andan itibaren tatlılıklarını göstermeye başlarlar. Kedi cinsleri arasında en çok sevilen ve tercih edilen türlerden bir tanesidir. En belirgin özellikleri oyun delisi olmalarıdır. İnsanlarla hemen kaynaşabilen ve bulunduğu ortama hemen uyum sağlayabilen kedi türleridir. Ortalama ömürleri 12 ile 18 yıl arasıdır. Diğer kedi türlerine göre işitme ve görme duyuları genetik olarak biraz daha fazladır.

Veteriner hekimlerin genel kanısı, Scottish Fold kedilerinin kedi türleri arasında en evcil ve en sağlıklı kalmayı başarabilen kedi türlerinden bir tanesi olmasıdır. Scottish Fold ilk olarak, 1960’lı yıllarda İskoçya kırsallarında bir çiftçi aile tarafından keşfedilmiştir. Mutasyona uğramış kulakları ile ün salan Scottish Fold kedileri, gri (blue) rengiyle tanınmış kedilerdir. Genellikle kucakta sevilmeyi çok severler. Bir diğer belirgin özellikleri ise hızlı kilo almalıdır ki, bu onları daha sempatik göstermektedir. Ancak fazla kilo alması sağlığı için bir tehdittir.

Scottish Fold Bilinmeyenleri

SCOTTİSH FOLD - SEVİMLİ YAVRU KEDİ ÖZELLİKLERİ Scottish Fold Yetiştirme ve Koruma Kulübü Scottish Fold Yavruları HakkındaScottish Fold Özellikleri arasında sahibini çok sahiplenmeyen ancak, sürekli oynamak isteyen ve oyun bitiminde de adeta yaramaz bir çocuk gibi koşan sevimli kedilerdir. Onunla ilgilenilmediği zaman küser, ilgilenildiği zamanda muhteşem bir arkadaş olur. Dost canlısıdır.

Scottish Fold Yavruları Hakkında

SCOTTİSH FOLD - SEVİMLİ YAVRU KEDİ ÖZELLİKLERİ Scottish Fold Bilinmeyenleri Scottish Fold Yetiştirme ve Koruma KulübüScottish Fold yavru’ları ilk 1 ay annelerinden ayrılmamaları gerekiyor. Yavrunun sağlıklı gelişebilmesi için anne şefkati onlar için de önemlidir. Doğduklarında 150-200 gr. arasında dünyaya gelirler, diğer kediler gibi hemen dünyaya adaptasyon sağlarlar ve 2 ay içinde de vücut ısıları, kilo alımları, düzgün beslenmeleri gözle görülür şekilde normal seviyeye ulaşırlar. İlk 2 aylık süreçte bakımları düzgün ve düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Scottish Fold Fiyatları

Scottish Fold Fiyatları kedinin yaşına, bakımına, ve eğitimine bağlı olarak farklılıklar gösterebilir. Genellikle safkanlık (kalitesi) standartlarına göre 700 TL ile 5.500 TL arası değişen fiyatları vardır. Scottish Fold Fiyatları Scottish Fold özellikleri bakımından Exotic Shorthair kedi ırkından sonra en pahalı evcil kedidir.

Çeşitli hayvan barınaklarında ya da ücretsiz sahiplendirilen web sitelerinde ücretsiz olarak da bulabilirsiniz ama genelde belli bir ücret talep edilmektedir. Ücret talep edilmelerinin nedeni ise, ırk olarak daha az bulunmaları ve özellik bakımından diğer kedilere göre daha üstün zekada olmalarıdır. Bunlar dışında yüksek standartlı kedilerin çok yüksek fiyatlara yurtdışından alınması da en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Scottish Fold Kulübü
Yönetim Kurulu Başkanı
Mert Eden
Avatar

Bertan

2 Yorum

 1. Avatar
  hkmete
  şöyle dedi:

  Tesekkürler.

 2. Avatar
  34nesli34
  şöyle dedi:

  Ben bu kediye sahiplenmek istiyorum lütfen yardımcı olun çok ama çok iyi bakarım ona

Yanıt Bırakın

Buraya yanıt vermek için Giriş Yapmanız gerekmektedir.