• Önemli: Kediler hakkında sorularınız için ilan üzerinden iletişime geçmelisiniz.

Scottish Fold & Straight Kedi Fiyatlarını Nelere Göre Değişir?

19 Ağu, 2016

Scottish Fold & Straight Kedi Fiyatlarını Nelere Göre Değişir?

Scottish Fold & Straight Kedi Fiyatlarını Nelere Göre Değişir?

Asil Soy Safkanlık Şecere Belgeleri

Scottish Fold StraightÖrneğin Rusya’da yüksek standartlarda olan Scottish Fold & Straight kedi yavru fiyatlarının 1500-2000  dolarlara kadar çıktığını görebiliriz. Ancak düşük standardlarda çok sık bulunan renk, desen ve ırk standartlarındaki kırma bir Scottish Fold & Straight kediyi 150 200 dolar gibi rakamlardan almamızda mümkün olabilir. Bunun dışında Scottish Fold Kedi Fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi de şecereli olup olmadığıdır. Şecereli kedilerin gen haritası takip edilebilmesi nedeniyle safkanlığı ve gelecekte üremesi durumunda hangi kalitede yavrular dünyaya getireceğini anlamamızın en etkili yollarından bir tanesidir. Şecere Sistemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki konularımızı inceleyebilirsiniz.

Veteriner Masrafları vs Yurtdışı İlaçları

Scottish Fold StraightScottish Fold & Straight kedi fiyatlarını belirleyen diğer bir faktör ise bakım şartlarıdır. Bazı yetiştiriciler maliyeti kısmak için çok zorda kalmadıkça veterinere gitmeyerek iç dış parazit ve bazı aşıları toptan olarak Rusya gibi ülkelerden çok uygun fiyatlara alarak uygulamaktadırlar. Bazı Yetiştiricileri (Cattery) ise tüm aşı ve tedavileri en iyi veteriner kliniklerinde yaptırarak daha fazla masraf yapmaktadırlar. Bu iki seçenek arasında 5 6 misli maliyet farklı olmaktadır. Dolayısıyla Scottish Fold & Straight kedi fiyatlarını etkileyen önemli faktörlerden bir taneside veteriner tercihleridir.

Kedi Yarışmaları vs Unvansız Düşük Standart Kediler

Scottish Fold StraightKedi Yarışmaları (Cat Show) dışarıdan çok eğlenceli ve özel bir konumda gözükmesine rağmen kedi yetiştiricileri için özellikle çok kedi ile katıldıkları taktirde oldukça masraflı bir etkinlik haline gelebilmektedir. İyi bir yetiştirici her yıl yapılan 4-8 kedi yarışmasından (Cat Show) minimum 3 tanesine katılmalıdır. Özel gösteri ve yarışmalara katılan her kedi için 150 TL ödeme yaptığını düşünürsek, her kedisi için yılda 450 TL yarışma masrafı Scottish Fold & Straight kedi fiyatlarını etkileyen önemli faktörlerden bir tanesi olmasına sebep oluyor.

Scottish Fold Kulübü
Yönetim Kurulu Başkanı
Mert Eden

Mert Eden

Yanıt Bırakın

Buraya yanıt vermek için Giriş Yapmanız gerekmektedir.