• Önemli: Kediler hakkında sorularınız için ilan üzerinden iletişime geçmelisiniz.

Ücretsiz Scottish Fold Yavrusu

Scottish Fold Yavrusu
20 Ağu, 2016

Ücretsiz Scottish Fold Yavrusu

Bugün en sık aldığımız sorulardan bir tanesi olan ‘Ücretsiz Scottish Fold Yavrusu‘ var mı? veya ‘Scottish Fold arıyorum ancak bütçem yok‘ gibi soruların yanıtını vereceğiz. Ücretsiz Scottish Fold yavrusu arıyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz.

Nasıl Ücretsiz Scottish Fold Yavrusu Buluruz?

Ücretsiz Scottish FoldCanlı ve bakıma muhtaç bir varlığın belirli bir ücret karşılığında sahiplendirilebilmesi uzaktan bakıldığında hiç hoş bir görüntü olmadığının farkındayız. Ancak ücretsiz Scottish Fold yavrusu aramadan önce aşağıdaki başlıkları okumanızı önemle tavsiye ederiz. ‘Hayır! Ben birşey okumak istemiyorum sadece Ücretsiz Scottish Fold yavrusu istiyorum derseniz. Yetiştiricilerden alacağınız eleştirileri de göze alarak Ücretli & Ücretsiz Scottish Fold kedi yavru ilanları için buraya tıklayabilirsiniz.

Ücretsiz Scottish Fold Yavrusu Aramak Neden Anormal Karşılanıyor?

Çünkü siz empati yapmıyorsunuz. Sadece hayal edin. Sadece düşünün.

 • Yurtdışından en yüksek itibarlara sahip catterylerden binlerce dolar verip en yüksek kalitedeki Scottish Fold kedi yavrusunu satın alan bir yetiştirici olduğunuzu düşünün.
 • Sadece kedinizi yüksek kalite Scottish Fold üretimi yapan yurtdışındaki catteryden aldırmak için tanımadığınız insanlara gidiş geliş uçak bileti ve kedinizi alıp getirdiği için 50 ile 300 dolar arasında değişen komisyon ücretleri ödediğinizi düşünün.
 • Kedinizin 3000 ile 10.000 TL arasında değişen fiyatlara sahip olması ölümsüz olduğu veya hiçbir hastalık geçirmeyeceği anlamına gelmez. Yol masraflarıyla birlikte size ufak bir servete mâl olan mükemmel Scottish Fold kedinizin geçirdiği bir hastalık nedeniyle geldikten 2 hafta sonra ölmesinin verdiği üzüntü ve maddi kaybınızı düşünün.
 • Scottish Fold kedi yavrunuza en pahalı, en kaliteli mamalarla, hiçbir aşısını aksatmadan, en ufak bir hastalık şüphesinde sadece testlerine 200-400 TL arası rakamlar ödeyerek, kedinizin ırk kalitesini tescil ettirmek için ülkemizde yapılan her kedi yarışmasına sokarak ve en sonunda aynı kalite ve bakım şartlarında bir eş bulup evladınızı 1,5 yaşına getirdiğinizi düşünün.
 • Sonra tanımadığınız etmediğiniz bir insanın gelip size ‘Ücretsiz Scottish Fold Yavrusu arıyom, var mı?‘ dediğini düşünün.

Ücretsiz Scottish Fold Yavrusu İsterken

Ücretsiz Scottish Fold YavrusuEvinizde binbir emekle büyüttüğünüz kedinizin doğum yaptığını gören ancak safkan ırk kedi bakmanın sorumluluklarından haberi olmayan tanıdıklarınız / akrabalarınızdan “Bir tanesi benim ona göre” gibi cümleler duyacaksınız. Belki onu kırmayıp vermeyi bile düşüneceksiniz, ancak yılda 3 4 bin TL kadar çıkan masraflardan bile haberdar olmayan birisinin bu gibi durumlar geldiğinde kediyi almadan önceki istekli halinin devam edip etmeyeceğinden hiçbir zaman emin olmayacaksınız.

Bir yetiştiriciden ücretsiz kedi istemeden önce yukarıda yazdıklarımı çok iyi anladığınıza emin olmalısınız. Böylece ücretsiz Scottish Fold yavrusu isterken neden tepki gördüğünüzü çok daha iyi anlayacaksınız.

Scottish Fold Kulübü
Yönetim Kurulu Başkanı
Mert Eden

 

Scottish Fold Kulübü

Scottish Fold Kulübü ırk kedi yetiştiricileri ile cins kedi arayanları buluşturan bir platformdur. Türkiye'deki kedi ırk dernek yetiştirici / catterylerin ilanlarına öncelik verilmektedir.

3 Yorum

 1. Dest
  şöyle dedi:

  Açıklamalarınız profesyonelce ve yerinde canlıya verilen değer , her ırk için aynı değerde olmalı

 2. Cennet melek
  şöyle dedi:

  Ucretsiz scottish fold yavrusu arıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz acil yer izmir

 3. Kocakusak
  şöyle dedi:

  Ucretsiz bir yavru sahiplenmek istiyorum

Yanıt Bırakın

Buraya yanıt vermek için Giriş Yapmanız gerekmektedir.