• Önemli: Kediler hakkında sorularınız için ilan üzerinden iletişime geçmelisiniz.

Yarışma Kedisi Nasıl Olmalıdır

Yarışma-Kedisi-Nasıl-Olmalıdır-Kedi-jpg
24 May, 2016

Yarışma Kedisi Nasıl Olmalıdır

Nasıl İyi Bir Yarışma Kedisi Olunur?

Bir kedi yarışmasında yer almak istiyorsanız, yarışma kedisi nin uygun bir yarışmacı olup olmadığına karar vermelisiniz. Eğer kediniz belirli bir soydan gelen cins bir kedi değilse hemen umutsuzluğa kapılmayın. Ebeveynleri kayıtlı olmayan ya da bilinmeyen kediler bir çok yarışmada yer alan ”Ev kedisi sınıfında” yarışabilirler.

Yarışma Kalitesinde Bir Kediye Sahip Olmak

Yarışma Kedisi Nasıl Olmalıdır- Yarışma Kalitesinde Bİr kediye Sahip olmakKediniz bir yarışmada sergilenmeye uygun değilse o zaman cins bir kedi satın almayı düşünebilirsiniz. Kaliteli, yetişkin bir kedi sizi caydıracak kadar pahalı olacaktır bu nedenle büyük olasılıkla bir yavru kedi almayı tercih edeceksiniz. Yarışmalerde sergilenmek üzere cins bir kedi yavrusuna sahip olduğunuzda, kedinizin idari birime kayıtlı olup olmadığını kontrol etmeli ve gerekli formları doldurup, postalayarak devir işlemlerini yapmalısınız.

Yarışma Kedisi Üreticiliği

Yarışma kedisi üretmeye başlamanın en iyi yolu bir ya da iki dişi, yavru kediyle işe başlamaktır. Erkek kedi satın almayın (damızlık). Seçtiğiniz cins, nadir bulunan bir cins ise uygun bir damızlık bulmanın zorluğunu ve masraflı olacağını unutmayın. Mümkünse, planlarınız hakkında tecrübeli bir kedi üreticisiyle konuşun.

Üreticiliğe başlamadan önce seçtiğiniz kedi yavrusunun bir yaşına gelmesin bekleyin ancak bir an önce uygun bir damızlık aramaya başlayabilirsiniz. Mahalli kedi kulübünüz büyük olasılıkla size damızlık kedisi olan profesyonel kedi üreticileri tavsiye edecektir.

Damızlık Seçimi

Yarışma Kedisi Nasıl Olmalıdır- Kedi Damızlık SeçimiBir batında yarışma kedisi olma potansiyeli yüksek yavru kedilerin doğmasını istiyorsanız dişi kedinizden daha iyi bir damızlık bulmaya çalışın. Çeşitli damızlıkların soyağaçlarını karşılaştırın ve dişinize en uygun olanı seçin. İyi bir yöntem de kedi yarışmalarında damızlığın diğer yavrularını incelemektir. dişi kedinizdeki herhangi bir zaafı tamamlayacak bir damızlık seçmeye çalışın. Örneğin, eğer kedi cinsine göre dişinizin kulakları biraz büyükse, kulakları doğru ölçülerde olan bir damızlık seçin.

Kedi Yarışmasına Hazırlık

  • Şov öncesi kedinizin tüm aşılarını yaptırın ver herhangi bir hastalık belirtisi var mı kontrol edin.
  • Kedinizi kafese kapatılmaya alıştırın. Günde bir kaç dakika kafese kapatmakla başlayın ve giderek süreyi uzatın. Kısıtlanmaya alışık olmayan kediler saldırganlaşabilir ve üç ayrı olayda görevlileri ısıran bir hayvan diskalifiye olacaktır.
  • Kedinizin araba yolculuğuna alışık olduğundan emin olun. Kedinizi araba tutuyorsa, belirtiler veteriner muayenesinden geçmesine engel olacak hale gelebilir.
  • Kedinizi her gün tarayın ve diyetine özen gösterin. Ancak gerçekçi olun, hızlı bir rejim, fazla kiloları olan bir kediyi iyi kondisyona sahip bir kedi haline getirmeyecektir. 

 

 

 

Avatar

Bertan

Yanıt Bırakın

Buraya yanıt vermek için Giriş Yapmanız gerekmektedir.