Scottish Fold Kulübü’nü Neden Kullanmalıyım?

Scottish Fold Kulübünü Neden Kullanmalıyım?

Kedi Irk Kulüp Sistemleri, MEDEN Bilgi Teknolojileri‘nin 2014 yılından beri, internet üzerinden cins kedi sahiplendirme işlemlerini keyifli ve güvenli kılan kusursuz bir sistemidir.

Kedi Irk Kulüp sistemleri ile, 2014’den bugüne kadar yaklaşık 450 kedi ailesiyle buluşmuştur. Kayıtlı Cattery’lerimizden alacağınız kedi yavrularının sahiplendirme işlemleri Scottish Fold Kulübü kuralları dahilinde güvence altındadır. Scottish Fold Yetiştirme ve Koruma Kulübü’nde Scottish’ler hakkında herşeye buraya tıklayarak ansiklopedi sayfasında ulaşabilirsiniz.

Kedi Arayanlar İçin

Scottish Fold Kulübü sayesinde evinizden çıkmadan yüzlerce Cattery‘nin yetiştirdiği, binlerce cins kediyi inceleyebilirsiniz. İster ilk defa kedi bakacak bir aile olun, isterseniz tecrübeli bir kedi sahibi Scottish Fold Kulübünde aradığınız her ayrıntı var! Günümüzde kedi ırk standartlarının yanı sıra yetiştiricisinin standartları da oldukça önem kazanmıştır. Scottish Fold Kulübü‘ndeki kedi yetiştiricileri, en az bir kedi ırk derneğine kayıtlı; Lisanslı Cattery‘lerdir.

 • SFK, Türkiye’de, Scottish Fold ve 14 farklı kedi ırkının merak edilen özelliklerini, zorluklarını, bakım gereksinimlerini ve sahiplenilme işlemlerinin daha güvenli yoludur.
 • SFK ile çiftlik çiftlik dolaşmadan, petshoplarda yorulmadan en yüksek kalitedeki en yüksek standarttaki Scottish Fold yavrularını en prestijli yetiştiricilerden ve çiftliklerden alabilirsiniz.
 • SFK kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmaz. Yalnızca e-posta adresiniz ve şifrenizle küçük dostunuzu nereden alacağınıza güvenle karar verirsiniz.
 • SFK’ya bir kez kayıt olarak bundan sonraki tüm işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • SKF yurt içi ya da yurt dışından yüzbinlerce satıcı / kedi yetiştiricisi / çiftlik veya petshopa yerinizden bile kalkmadan ulaşabilirsiniz. Kedinizi aldığınız yer ” Yetiştirici / Cattery Sorumlulukları ” ve ” Yetiştiriciler için Kuralların ” dışına çıkılması durumunda hiçbir ücret ödemeden haklarınızı savunabilirsiniz.
 • Kedi sahiplenmenin zor ve riskli konularını Scottish Fold Kulübü’ne bırakır ve sadece minik dostunuzla beraber geçireceğiniz mutlu anılara vakit ayırırsınız.
 • Kedi sahipleriyle iletişim kurmadan önce profiline verilen puan ve yorumları okuyabilirsiniz. Böylece daha önce aynı yerden kedi sahiplenmiş kadar tecrübeli olursunuz.
 • Kedi yetiştiricileri ile sahiplenme sonrası sorun yaşayıp yaşamayacağınızı anlamanızın en kolay yollarını ” Kedimi Sahipleneceğim Yerde Nelere Dikkat Etmeliyim ” isimli yazımızdan
 • Güvenmemek, hemen güvenmek kɑdɑr büyük bir yɑnlıştır. Bu nedenle Scottish Fold Kulübü üzerinden gerçekleştirilen işlemler kulüp kuralları dahilinde güvence altındadır.
 • Kurallara uymadığı için sizi mağdur eden bir satıcı / kedi yetiştiricisi / çiftlik veya petshop ile karşılaşırsanız, SFK kuralları dahilinde ilgili işletmenin üyeliğini tekrar açılmamak üzere kapattırabilmenizin yanısıra sizden sonraki kedi sahiplenmek isteyenlerinde mağdur olmaması için yaşadıklarınızı ilgili işletmenin hesabında paylaşabilirsiniz. Bknz. ” Askıya Alınan / Yasaklanan Üyelikler

Kedi Sahiplendirenler İçin

 • SFK, Türkiye’de, Scottish Fold ve 14 farklı kedi ırkının nasıl yetiştirilebileceği, ırkların yetiştiriciler ve çiftliklere yaratacağı muhtemel zorluklarını, bakım gereksinimleri için ihtiyacınız olacak tüm bilgi ve ekipmanlar hakkında fikir sahibi olmanız için en güvenli yoludur.
 • SFK ile site site dolaşmadan, facebook sayfalarındaki alt seviye topluluklarda yorulmadan en yüksek kalitedeki kedilerinize en bilinçli aileleri bulmanız için kusursuz sistemin keyfini çıkartabilirsiniz.
 • SFK kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmaz. Yalnızca e-posta adresiniz ve şifrenizle küçük dostunuzu güvenle sahiplenebilirsiniz.
 • SFK’ya bir kez girerek bundan sonraki tüm işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • SFK kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmaz. Yalnızca e-posta adresiniz ve şifrenizle küçük dostunuzun yeni ailesi için tamamen ücretsiz olarak güvenle ilan açabilirsiniz.
 • SFK’ya bir kez kayıt olarak bundan sonraki tüm işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • SKF yetiştirici koruması ile yurt içi ya da yurt dışından yüzbinlerce kedi arayan aileye yerinizden bile kalkmadan ulaşabilirsiniz. Sahiplendirdiğiniz kedi için ” Alıcıları Sorumlulukları ” ve ” Alıcı Kuralları ” dışına çıkılması durumunda hiçbir ücret ödemeden haklarınızı savunabilirsiniz.
 • Sahiplendirme işlemleri sonrasında araştırmak yerine sizi sorulara boğan, kendi hataları ve eksikleri nedeniyle sizi suçlayan bilgisiz ve bilinçsiz kedi sahiplenmek isteyen aileler ile karşılaşmamanız yetiştiricilikten gerçekten zevk almanız için yeterli olacaktır.
 • Kedi sahiplendirmenin zor ve riskli konularını Scottish Fold Kulübü’ne bırakır ve sadece torununuzu, en az sizin kadar iyi bakacak aileleresahiplendirmenin mutluluğunu yaşarsınız.
 • Kedinize talip olan aile hakkında daha önce verilen puan ve yorumları inceleyebilirsiniz. Böylece sizden önce aynı kişiye kedi sahiplendiren bir yetiştiricinin tecrübelerini görerek, kısa bir zamanda kedinize nasıl bir aile olacakları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Hobi amacıyla başladığınız catterylik / kedi yetiştiriciliği hakkında etkili bir CV oluşturarak, kedi arayanların neden sizi tercih etmesi gerektiği hakkında bilgi verebilirsiniz.
 • Onlarca platforma ilan açmak yerine, her google aramasında kedi arayanlara ulaşan, profesyonel bir altyapıyı kullanmanın zevkini yaşarsınız. Kediniz için ilan açarken, vereceğiniz doğru, ayrıntılı ve hedef kitle odaklı ilanlar sayesinde arama motorlarında en üst seviyeye çıkarsınız. Böylece her kedi ilanınızda daha hızlı ve çeşitli aksiyonlar alırsınız.
 • Scottish Fold Kulübü üzerinden sizi bularak kedi sahiplenmiş ailelere verdiğiniz hizmetin kalitesini CV sayfanızdaki ” Puan ve Yorum Alanı ” na yazılması sebebiyle yetiştiricilik kariyerinizde rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Unutmayın güven kɑzɑnmɑnın ilk adımı, bir şeyi bɑşɑrısızlığɑ yer vermeyecek derecede iyi yapmaktır.
 • Üzerinden gerçekleştirdiğiniz sahiplendirme işlemlerini aradan yıllar geçse dahi takip ederek, verdiğiniz yavrunun şuanki mevcut durumunu kontrol edebilirsiniz. Böylece kedinizi verdiğiniz ailenin ona hak ettiği gibi bakıp bakmadığını bilirsiniz.
 • SFK kurallarına uymadığı için sizi ve kedinizi mağdur eden bir alıcı ile karşılaşırsanız, SCF kuralları dahilinde ilgili kişinin üyeliğini tekrar açılmamak üzere kapattırabilirsiniz. Ayrıca sizden sonra o kişiye kedi vermeyi düşünen yetiştircilerin de mağdur olmaması için yaşadıklarınızı ilgili üyenin hesabında paylaşabilirsiniz. Bknz. ” Askıya Alınan / Yasaklanan Üyelikler

Kurucumuzdan Hatırlatma

Kedi Yetiştiriciliği bir hobiden çok daha fazlasını gerektirir. Ailenizin bir parçası olacak küçük dostunuz için profesyonelleri tercih etmelisiniz. Kedi Irk Kulüp Sistemleri, MEDEN Bilgi Teknolojileri‘nin geliştirdiği internet üzerinden cins kedi sahiplendirme işlemlerini keyifli ve güvenli kılan kusursuz bir sistemidir. 
Mert EDEN
Yön. Kur. Başkanı, MEDEN A.Ş.